Príprava Šungitové vody

 

V Rusku sa vyrába a predáva niekoľko druhov ako väčších, aj domácich filtrov na čistenie a harmonizáciu vody pomocou šungitu. Napriek tomu je proces čistený natoľko jednoduchý, že vodu možno pripraviť aj bez filtra.

Je potrebné nechať úlomky kameňa ponorené vo vode počas určitej dostatočne dlhej doby. Baktericídne účinky sa prejavia už za 30-40 minút. Maximálna doba prípravy je 3 dni. Potom je potrebné pripravenú vodu skonzumovať a do fľaše naliať novú vodu. A tu sú recepty na prípravu aktivované Šungitová vody, ktoré odporúčajú nadšenci z moskovského "Klubu Šungit":

 

Aktivácia pitnej vody pomocou šungitu

1. Na dno čisté trojlitrovej sklenené nádoby položíme šungit (podľa výberu: jednu pyramídky o rozmere 40 x 40 mm alebo 50x 50 mm, jeden trojuholník, 1-3 väčšie úlomky alebo jednu pohárik - asi 350g štrku).

2. Zalejeme chladnú odstátou alebo prefiltrovanú vodou.

3. Nezakrývajú pokrievkou a necháme stáť po dobu:

- 48-72 hodín (voda s pyramídou), energetická hodnota sa zvýši 20-40x v porovnaní s východiskovou hodnotou;

- 24-48 hodín (voda s trojuholníkom), energetická hodnota sa zvýši 15-30x oproti východiskovej hodnote;

- 15-24 hodín (voda s úlomkami); energetická hodnota sa zvýši 15x30x oproti východiskovej hodnote;

- 12-15 hodín (voda so štrkom); energetická hodnota sa zvýši 10-15x v porovnaní s východiskovou hodnotou.

Ak necháme vodu stáť dlhšie ako predpísanú dobu, jej energetická hodnota sa znižuje!!!

4. Po uplynutí odporúčanej doby státia vodu prelejeme a používame počas ďalších troch dní (neodporúča sa dávať vodu do chladničky!). Po troch dňoch táto voda začne nadobudnuté vlastnosti strácať.

Nádobu sa šungitom môžeme použiť na prípravu novej dávky aktivovanej vody.

Pri prípravu čaju, jedla atď sa odporúča použiť vodu pripravenú s trojuholníkom, úlomky alebo štrkom.

Voda aktivovaná pyramídou sa má použiť na terapeutické alebo profylaktické účely (odporúčaná dávka je 100-150 ml 3x za deň, nezávisle od príjmu potravy). Okrem vnútorného použitia sa pyramídová voda odporúča na omladenie kože, vlasov, výplachy hrdla, nosa, pri kožných ochoreniach a popáleninách.

Recept na silne účinkujúcí Šungitovou vodu

- Táto sa odporúča ako liečivý prostriedok pri otravách, ochorenia žalúdka a tráviaceho traktu, popáleninách ai:

1.Třílitrovou sklenenú nádobu naplníme až po okraj šungitovým štrkom.

2.Zalijeme čistou vodou. Voda sa bude nachádzať iba v priestore medzi úlomky šungitu a veľa sa nasýti liečivými prímesami a uhlíkom už za niekoľko hodín.

Takto pripravená Šungitová voda môže vďaka uhlíka stmavnúť. Podľa miery spotreby je nutné vodu do nádoby stále dolievať.

Očista šungitu

Raz za mesiac až dva mesiace sa odporúča ponoriť šungit na 2-3 hodiny do roztoku jedlej sódy a potom dôkladne umyť pod teplou tečúcou vodou.

Regenerácia šungitu

Šungit možno veľmi dobre regenerovať (obnoviť pôvodné vlastnosti). Šungit, ktorý už vyčerpal svoje zásoby, stačí ošetriť roztokom kuchynskej soli, sódy alebo roztokom kyseliny octovej. Šungit prakticky úplne obnoví svoje očistné schopnosti. Kvôli tomu, že je nerozpustný, nedochádza počas procesu čistenia k úbytku jeho hmoty.

Obvykle asi po pol roku používania sa Šungitová drť vymieňa za nový. Staré kamienky sa ale nevyhadzujú môžu ešte poslúžiť v domácnosti ako hnojivo kvetín, do akvária atď. Ale ak máte Šungitová pyramídu, tak možno tento štrk aktivovať. Odporúčame vykonávať 1x za 4-6 mesiacov. Šungitová drť vložíme do pláteného vrecka a na jeho vrch postavíme Šungitová pyramídu presne zorientovanie podľa svetových strán (podmienkou je dokonalá rovnobežnosť hrán pyramídy).